Вогнетриви – теплоізоляційні

Вогнетриви – теплоізоляційні

Визначення теплоізоляційних матеріалів.

Теплоізоляційні матеріали – це матеріали, які використовуються на різних промислових агрегатах для зведення до мінімуму процесу тепловіддачі.

Деякі види вогнетривів також відносяться до теплоізоляційних матеріалів.

1. Промислова теплоізоляція

Вогнетриви для теплоізоляції в промисловості застосовуються на таких об’єктах як:

 • трубопроводи, різні ємності, резервуари – для уникнення теплових втрат рідин, що знаходяться в них, або появи конденсату на їх поверхні.
 • теплове обладнання – для зменшення теплових втрат.

Якщо збереження тепла не в пріоритеті, то теплоізоляційні матеріали можуть бути використані відповідно до правил техніки безпеки – для захисту працівників.

Все частіше теплоізоляційні матеріали використовуються для економії енергоносіїв в зв’язку з постійним зростанням цін на них.

Термоізоляційні вогнетривкі матеріали для промислових об’єктів обираються на стадії розробки проектної документації, все частіше проектувальники вибирають матеріали, які не горять. До даних матеріалів, які використовуються в промисловості, виставляються високі вимоги, а саме – висока стійкість до впливу високих температур, або навпаки – до дуже низьких температур.

2. Теплоізоляційні вогнетриви.

Теплоізоляційні вогнетриви мають малу вагу і відіграють роль як вогнетривів, так і теплоізоляційних матеріалів. Вони можуть бути застосовані в місцях, де вплив шлаків або паливної золи зведено до мінімуму. Дані матеріали використовуються для кладки нижнього шару футеровання за умови, що верхній шар виконаний з щільного вогнетриву. Ці теплоізоляційні матеріали не несуть механічного навантаження через свою низьку міцність.

В результаті використання теплоізоляційних вогнетривів на промислових об’єктах досягається зменшення втрат тепла в навколишнє середовище і значне зниження маси кладки.

Нижче розглянемо найбільш затребувані теплоізоляційні матеріали в сучасній промисловості.

2.1 Вогнетривка вата МКРР-130.

Вата МКРР-130 – це штапельне вогнетривке волокно, яке відноситься до матеріалів для теплоізоляції. Даний матеріал виробляється шляхом розплавлення гірських порід в електричних печах і володіє маленькою теплопровідністю і теплоємністю, великою стійкістю до різкої зміни температури і хімічних речовин.

МКРР-130 може бути використана не тільки як кінцевий продукт, а й для виробництва вогнетривкого картону, повсті, фетру.

Основні якості:

 • Висока стійкість до впливу хімічних речовин;
 • Висока пористість;
 • Велика стійкість до деформації і вібрації;
 • Мала теплопровідність і теплоємність;
 • Висока температура горіння;
 • Велика звукоізоляція;
 • Стійкість до перепадів температур;
 • Висока еластичність.

Даний вид теплоізоляційних вогнетривів застосовується для усунення пустот і зменшення просвітів в кладці металургійних печей, виробництва вогнетривких обмазок, ремонту футерування, фільтрації газів, що відходять.

Використання даної вати призводить до економії витрат на паливо, зменшення використання керамічних вогнетривів, підвищенню безвідмовності роботи та збільшення терміну служби обладнання, зменшення витрат на монтаж.

Вата МКРР-130 виробляється в рулонах або подрібненому вигляді.

2.2 Повсть вогнетривка теплоізоляційна (МКРВ-200).

Представлений у вигляді м’якого матеріалу в рулоні. Зроблений зі штапельного волокна з включенням сполучного матеріалу для високих температур. МКРВ-200 стійкий до температур до 1260 градусів.

Область застосування повсті:

 • Футерування металургійних печей;
 • Термічна ізоляція котлів, трубопроводів газів, що відходять, турбін і інших агрегатів, що працюють за високих температур.
  Повсть МКРВ-200 має високу стійкість до високих температур в кислому і лужному середовищі, але вимагає запобігання впливу лугів високої концентрації і фосфорної кислоти. Відноситься до класу негорючих речовин. Може використовуватися в якості звукоізоляції, володіє великим терміном експлуатації.

Представлений у вигляді м’якого матеріалу в рулоні.

2.3 Фетр вогнетривкий МКРФ-100.

МКРФ-100 виробляється з мулітокремнеземного волокна, одержаного шляхом розплавлення AL2O3 і кремнію в електричних печах, відноситься до вогнетривів. Також до його складу додають сполучні неорганічного походження для збільшення міцності і пружності кінцевого продукту; цирконій – для збільшення термічної стійкості.

Галузь застосування:

 • Печі ковальських цехів;
 • Кришки промислових ковшів;
 • Нагрівальні колодязі;
 • Металургійні печі;
 • Ущільнення шиберів та інше.

Фетр вогнетривкий МКРФ-100 представлений у вигляді рулону, який є міцним, гнучким промисловим теплоізоляційним матеріалом. Даний матеріал має ряд переваг: його легко нарізати, вирізати різні фігури, приклеювати або механічно закріплювати на твердих поверхнях. Має ті ж властивості, що й раніше перераховані термоізоляційні матеріали.

2.4 Плити теплоізоляційні (МКРП-340 і ШПГТ-450).

2.4.1 Плита МКРП-340

Виготовляється з мулітокремнеземного волокна, одержаного шляхом розплавлення AL2O3 і кремнію в електричних печах. Також до його складу додають сполучні неорганічного походження для збільшення міцності і пружності кінцевого продукту; цирконій – для збільшення термічної стійкості. Кінцевий виріб отримують шляхом пресування цього волокна вакуумом.

Застосування даних плит призводить до значної економії енергоресурсів завдяки своїм відмінним теплоізоляційним якостям. Також плита МКРП-340 є вогнетривом і відноситься до негорючих матеріалів, має підвищену міцність і стійкість до різких перепадів температур. Даний матеріал легкий при монтажі і порівняно довговічний.

2.4.2 Плита ШПГТ-450

ШПГТ-450 – вогнетрив у вигляді плити теплоізоляційної шамотної. Технологія виробництва схожа з плитами МКРП-340 з однією лише відмінністю – в кінці шамотні плити обпалюють. Це найбільш затребуваний матеріал серед інших подібних теплоізоляційних матеріалів. Так як володіє найбільшою стійкістю до дії високих температур. Головна область її застосування – це зовнішній шар футерування в промислових печах високої температури, теплова ізоляція високотемпературного обладнання, ізоляція димоходів.

2.5 Азбестовий картон (КАОН).

Картон азбестовий – є сумішшю азбесту хризолітового (близько 99%) і 1% крохмалю. Є вогнетривом. Володіє чудовими теплоізоляційними якостями. В основному застосовується в промисловості в ролі прокладок, стійких до високих температур, або як ущільнювач різних агрегатів і апаратури. Може використовуватися при температурі не більше 500 градусів Цельсія. Встановлюється в приміщеннях, де відсутня волога. При нагріванні відсутнє виділення шкідливих речовин в навколишнє середовище. Виробляється у вигляді листів різних розмірів і різної товщини.

2.6 Шнур азбестовий вогнетривкий ШАОН.

Даний тип азбестового шнура користується найбільшою популярністю. Цей шнур є універсальним, так як він може бути використаний як в якості ущільнювача, так і в якості теплової ізоляції в місцях, де температурний режим не перевищує 400 градусів Цельсія. ШАОН може мати різну будову: нитки скручені або серцевина з опліткою. Може застосовуватися в газовому і паровому середовищі.

В основі цього азбоншнура лежать азбестові хризолітові волокна з домішкою бавовни. Такий склад робить виріб міцним, стійким до високих температур, еластичним і стійким до лугів. Також він безпечний для здоров’я людей, так як не містить в своєму складі шкідливих речовин. Випускаються бухтами різної ваги, діаметр шнура коливається від 3 до 35 мм.

2.7 Вогнетривкий картон МКРК – 500.

Даний вид теплоізоляційних матеріалів – це досить стійкий вогнетривкий матеріал, який виробляється з волокна мулітокремнеземного шляхом його пресування вакуумом. Крім хороших теплоізоляційних якостей, картон володіє високими звукопоглинальними властивостями.

Через свою волокнисту структуру, маленьку товщину цей матеріал практичний у використанні. Його застосовують у багатьох галузях промисловості і будівництва. Зберігає свої теплоізоляційні властивості в кислому і нейтральному середовищі.

Картон вогнетривкий МКРК-500 можна тривалий час застосовувати при температурі +1 150 градусів Цельсія, а при короткочасному впливі – до 1 250 градусів. Даний матеріал має щільність – 500 кг / м3.

Випускається в листах різних розмірів.

Отправьте заявку, что бы сделать заказ