Вироби шамотні вогнетривкі ШС-28, ШС-32

Шамотні вогнетриви ШС-28, ШС-32

При великій різноманітності вогнетривких виробів особливе місце в металургії займають шамотні вогнетривкі вироби марки ШС. Вироби шамотні для сифонного розливання стали – ШС виготовляють згідно ГОСТ 11586-2005.

Варто відзначити, що вогнетривку цеглу марки ШС є виробом, яке застосовують безпосередньо під час розливання сталі сифонним способом. Такі вогнетривкі вироби служать каналами для протікання розплавленого металу при металургійному лиття. Довжина розливного шляху металу безпосередньо залежить від розміру і числа изложниц, що заповнюються одночасно. Форми і розміри вогнетривких виробів марки ШС різні і подразделют на: воронки, центрові трубки, зірочки, сифонні трубки.

Наявність оксиду алюмінію у виробах марки ШС варіруется від 28 до 32 відсотків. При виготовленні і маркеровке таких виробів наявність масової частки Al2O3 є основним показником огнеупорности. Так вироби ШС-28 мають вогнетривкість не менше 1670 градусів Цельсія, а вогнетривку цеглу марки ШС-32 витримує температуру не нижче 1 690 градусів Цельсія.

В основному вироби ШС-28 і ШС-32 в формі воронки і центровий трубки використовують при вертикальній розливання сталі. Якість і успішна робота теплового агрегату для сифонного розливання стали багато в чому залежить від фізико-хімічних показників самого вогнетривкого вироби, а також від якісного складання такого агрегату. Сифонні вироби піддаються приблизно рівному різкого нагрівання до 1450-1500 градусів Цельсія з внутрішньої сторони, при температурі стали близько 1540-1590 градусів Цельсія. З метою уникнення опору при русі стали по каналах виробів ШС, внутрішня поверхня повинна бути максимально гладкою. На внутрішній поверхні вогнетривів не повинно бути щілин, різних виступів, зазорів, тому що при високотемпературному лиття такі дефекти створюють додаткову перешкоду при протіканні розплавленого металу, що в свою чергу руйнує канали сифонних трубок, зірочок, центрових трубок.

Основні хімічні показники виробів ШС-28, ШС-32

Отправьте заявку, что бы сделать заказ