Високоглиноземисті корундові вогнетриви

Вироби вогнетривкі корундові: особливості, переваги, сфера застосування

Корундові вироби широко застосовуються в багатьох сферах промисловості завдяки високій міцності і відмінній стійкості до високих температур. Вони містять великий відсоток глинозему, відрізняються підвищеною стійкістю до механічних пошкоджень, здатні витримувати без деформації до 1920 ° С.

За своїм складом цей матеріал відноситься до високоглиноземистих вогнетривів, які мінімум на 45% складаються з Аl2O3. У складі ж корундових вогнетривів оксид алюмінію займає не менше 95%.

Що таке вогнетривкі корундові вироби

В рамках виробництва високоглиноземистих вогнетривів застосовуються різні матеріали, серед яких:

 • сілліманітові мінерали;
 • гідрати глинозему;
 • глинозем;
 • корунд електронний.

Останній компонент виробляється в процесі плавки речовин, що містять оксид алюмінію, і їх подальшого очищення від сторонніх домішок.

Залежно від того, який відсоток оксиду алюмінію міститься в первинних матеріалах, фазами кристалічної ґратки високоглиноземистих вогнетривів виступають муліт (оксиду алюмінію 72% і менше) або корунд (більше 72% оксиду алюмінію). Це дві форми постійної твердої фази. Вогнетривкі якості корундових виробів вище, ніж мулітових.

Для формування вогнетривких виробів може використовуватися спеціальна вогнетривка глина – шамот. В її складі велика кількість глинозему. Обпалюється такий матеріал в теплових агрегатах при температурі 1450 ° С після того, як вироби будуть сформовані і повністю висушені. В якості сполучника використовують каоліни, рідше парафін і інші органічні речовини.

Литі вироби з корунду отримують з суміші сілліманітових мінералів, сталевого брухту і коксу. Їх попередньо плавлять, після чого заливають у форми, де отриманий муліт (шихта) остигає. Це може зайняти до десяти днів, але в готових виробах внутрішнє напруження мінімальне. Завершальним етапом виробництва литого матеріалу є його шліфування до необхідного розміру.
Найціннішими вважаються корундові вогнетриви – це особливий матеріал, який виготовляють з технічного глинозему і порошків електроплавильного корунду. Складові формують в різні за формою і розміром корундові вироби, після чого обпалюють при температурі до 1750 ° С.

Корундові вогнетриви виробляються двома основними способами:

 1. Вихідний матеріал плавлять, після чого відливають потрібні за формою і розміром вироби.
 2. Вихідна суміш у вигляді порошку пресується, після чого отриманий матеріал обпалюють в теплових агрегатах при температурі орієнтовно 2000 ° С.

Литі високоглиноземисті вогнетриви з глинозему мають високі показники стійкості до ерозійного впливу рідкого шлаку, а також механічних пошкоджень. Єдиний недолік: при високих температурах вони розтікаються.

Переваги корундових виробів. Сфера застосування

Дані високоглиноземисті вогнетриви досить затребувані і застосовуються в найрізноманітніших сферах промисловості, зокрема в металургійній і хімічній.

Корундові вогнетриви відрізняються високими показниками міцності і стійкості до шлакоутворення. Це забезпечується відмінними технічними параметрами матеріалу:

 • щільність – 600-1500 кг / м3;
 • вогнетривкість – 1900-2050 ° С;
 • пористість – менше 1%.

Матеріал здатний витримати до 2000 ° С, завдяки чому широко використовується в різних теплових агрегатах:

 • індукційних;
 • скловарних;
 • електродугових;
 • газових плавильних.

Також дані високоглиноземисті вогнетриви застосовуються в якості високотемпературної ізоляції.

Види корундових вогнетривів і їх основні особливості

Найпопулярніші корундові вогнетриви – МЛС-62, МКС-72, МКВ-72, МКРЛ-08.

МЛС-62 – різновид високоглиноземистих вогнетривів, виготовлених з муліту, в складі яких відсоток оксиду алюмінію перевищує 62%. Вироби витримують до 1450 ° С. Вогнетриви МЛС-62 випускаються в формі цегли, брусів, клинів. Вони можуть мати різний розмір і використовуються для зведення термічних споруд і промислових об’єктів різного призначення. Матеріал користується відмінним попитом завдяки надійності, міцності і високим експлуатаційним показникам.

МКС-72 – різновид високоглиноземистих вогнетривів, в складі яких присутній муліт, а також природний або синтетичний корунд, а відсоток оксиду алюмінію перевищує 72%. Корундові вироби МКС-72 представлені у вигляді цегли різних розмірів і форм. Вони мають високу твердість, надійність, здатні витримати без деформації до 2050 ° С. Найчастіше матеріал використовується при облаштуванні доменних і мартенівських теплових агрегатів, а також при виробництві скла.

МКВ-72 – різновид високоглиноземистих вогнетривів, зокрема, алюмосилікатних корундових виробів. У їх складі не менше 72% оксиду алюмінію і не більше 1% оксиду заліза. Вироби дуже щільні, стійкі до механічних впливів, витримують до 1500 ° С. Матеріал вважається найжароміцнішим за своїм складом, а тому широко використовується при будівництві теплових агрегатів, а також у хімічній і нафтохімічній, металургійній і скляній промисловості.

МКРЛ-08 – різновид легких шамотних високоглиноземистих вогнетривів, які представлені на ринку переважно у вигляді прямокутної цегли. Також вогнетриви МКРЛ-08 випускаються у вигляді клинів, які використовуються для кладки різних фігурних об’єктів. Основна сфера застосування даних корундових вогнетривів – це облицювання внутрішньої частини теплових агрегатів. Шамотна цегла стійка до впливу різних хімічних елементів, при цьому це один з кращих провідників тепла. Максимальна температура, яку матеріал здатний витримати – до 1800 ° С.

Отправьте заявку, что бы сделать заказ